13 najlepszych blogów o marketingu i sprzedaży w 2020

13 najlepszych blogów o marketingu i sprzedaży w 2020

Czas czytania: 6 minut

Z okazji Dnia Blogów przygotowaliśmy subiektywną listę najlepszych blogów dla marketerów oraz sprzedawców w 2020 roku.

Czytamy je, bo szukamy wiedzy, a ich autorzy chętnie się nią dzielą. Przeglądamy je, bo chcemy być na bieżąco w branżowych sprawach – szukamy trendów.

Blogi są z nami od zarania internetowych dziejów – raz miały się lepiej, raz gorzej. Od wielu lat przeżywają istny renesans, a od 2006 roku mają swój międzynarodowy dzień - w tym roku przypada na dziś, tj. poniedziałek, 31 sierpnia. Według szacunków Growth Badger na świecie funkcjonuje aktualnie ponad 600 milionów aktywnych blogów (źródło).

Przygotowaliśmy listę najlepszych - naszym zdaniem - blogów o tematyce marketingu i sprzedaży. Kryteria, jakie przyjęliśmy to: aktywność i dzielenie się wiedzą zamiast nachalnej sprzedaży oraz poziom prezentowanych treści.

Jeśli spodoba Ci się poniższe zestawienie - podziel się nim na Linkedin

Kolejność jest losowa – zmienia się przy każdym wejściu na stronę 😎

 1. Blog Brand24

  Brand24 i jego twórcy, Michała Sadowskiego w świecie marketingu raczej nie trzeba przedstawiać. Zespół B24 dostarcza sporo wiedzy głównie z zakresu digital marketingu i mediów społecznościowych, ale znajdziecie tam także porady odnośnie prowadzenia i rozwoju biznesu czy utrzymywania relacji z klientami.

  Adres: https://brand24.pl/blog

 2. Blog Pawła Tkaczyka

  Paweł Tkaczyk – jak sam o sobie mówi – zarabia na życie opowiadaniem historii. Autor marketingowych bestsellerów („Zakamarki marki”, „Grywalizacja” oraz „Narratologia”).

  Poza książkami prowadzi bloga, na którym skupia się na dzieleniu wiedzą o sprzedaży i marketingu. Głównie porusza temat budowania i pozycjonowania marki – od produktu, przez strategie cenowe, aż po komunikację.

  Adres: https://paweltkaczyk.com/

 3. Blog Grow International (Autor: Łukasz Kosuniak)

  To pozycja obowiązkowa dla każdego marketera z segmentu B2B. Zespół Grow International to pasjonaci i eksperci od marketing automation, ale na swoim blogu poruszają dużo szerszą tematykę – od wyzwań, przez strategie, aż po taktyczne działania we współpracy marketingu i sprzedaży.

  Łukasz Kosuniak, CEO Grow International, jest autorem podręcznika ABC Marketingu B2B – pierwszej takiej pozycji na polskim rynku.

  Adres: https://blog.growinternational.eu

 4. Blog HubSpot

  Jedyny w naszym zestawieniu blog zagraniczny. Znalazł się tutaj, bo jest kopalnią wiedzy dla każdego marketera i handlowca oraz wszystkich, którzy mają do czynienia z klientami.

  Nie trzeba więcej pisać o wiedzy od HubSpot – to trzeba zobaczyć.

  Adres: https://blog.hubspot.com

 5. Blog SellWise (Autor: Szymon Negacz)

  Nowoczesna Sprzedaż i Marketing to konik Szymona Negacza i jego zespołu. Oprócz pełnego wiedzy bloga ekipa SellWise wydaje regularnie mięsiste odcinki podcastu na o tej samej tematyce.

  Na blogu SellWise znajdziemy bardzo dużo praktycznej wiedzy z zakresu sprzedaży oraz zarządzania nią. Nie braknie także wpisów o marketingu, nowoczesnych technologiach czy obsłudze klienta. Czasem znajdziecie tam także rankingi czy recenzje.

  Adres: https://www.sellwise.pl/blog/

 6. Blog Katarzyny Sitarskiej

  Katarzyna Sitarska na swoim blogu skupia się na tematyce Social Sellingu w B2B. Duże doświadczenie w sprzedaży owocuje seriami artykułów wypełnionych praktyczną wiedzą.

  Adres: https://socialsellingb2b.pl

 7. Blog Artura Jabłońskiego

  Reklamujesz się w Google, na Facebook czy na Linkedin? Jeśli tak to zapewne znasz już dobrze Artura Jabłońskiego i jego bloga.

  Artur w swoich artykułach skupia się na tematyce reklam i dostarcza bardzo praktyczne wskazówki i porady. Niemniej, oprócz tego znajdziemy także poradniki związane z content marketingiem i mediami społecznościowymi.

  Adres: https://arturjablonski.com/artykuly

 8. Blog eActive

  eActive to eksperci od cyfrowego marketingu. Jak mówi ich hasło – „wiedzą jak”.

  Na swoim blogu skupiają się na tematyce SEO i SEM, ale nie brak poradników, jak zbudować i zadbać o swoją stronę internetową od A do Z.

  Jeśli sprzedajesz przez internet – zdecydowanie pozycja obowiązkowa.

  Adres: https://www.eactive.pl/blog/

 9. RysujeFejsbuki

  Szukasz tematyki mediów społecznościowych? Zdecydowanie sprawdź rysujefejsbuki.pl.

  Początkowo możesz odnieść mylne wrażenie, że znajdziesz tam jedynie interesujące obrazki, ale… nic bardziej mylnego. Pod nimi kryją się bardzo praktyczne poradniki oraz ciekawe analizy i spostrzeżenia na temat aktualnych wydarzeń.

  Adres: https://rysujefejsbuki.pl

 10. Blog Grzegorza Miecznikowskiego

  Grzegorz Miecznikowski na swoim blogu bez ceregieli dzieli się potężną dawką wiedzy na temat marketingu. Porusza także tematy sprzedaży i przywództwa w biznesie. Jako nieliczny porusza temat marketingu LGBT+.

  Adres: https://grzegorzmiecznikowski.pl

 11. Blog LiveSpace CRM

  Livespace to polski CRM – powstał w 2013 roku, a dziś korzysta z niego setki firm i tysiące ich pracowników – nie tylko z Polski.

  Na swoim blogu dzielą się wiedzą z zakresu sprzedaży i zarządzania nią. Znajdziemy tam poradniki, analizy, przykłady innych firm oraz trendy.

  Adres: https://www.livespace.io/pl/blog

 12. Blog CallPage

  CallPage to krakowski startup dostarczający widget na Twoją stronę www umożliwiający natychmiastowy kontakt telefoniczny z klientem.

  Na swoim blogu piszą o optymalizacji konwersji, generowaniu leadów i współpracy marketingu ze sprzedażą. Znajdziesz tam sporo porad i inspiracji.

  Adres: https://www.callpage.pl/blog

 13. Blog Sprawny.Marketing

  Autorzy magazynu Sprawny.Marketing, a tym samym organizatorzy najpopularniejszej w Polsce konferencji marketingowej – I love Marketing – swojego bloga oddali w ręce niezależnych twórców.

  Na blogu sprawny.marketing znajdziemy wszystko, co związane z marketingiem w internecie.

  Adres: https://sprawnymarketing.pl/blog

Szukasz praktycznej wiedzy z marketingu i sprzedaży? Dołącz do subskrybentów naszego newslettera:

O Autorze
Sharebee
Author: SharebeeEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Inne artykuły tego autora


Drukuj   E-mail