Jak zepsuć zdalne wystąpienie i stracić zaangażowanie słuchaczy na "home office"?

Jak zepsuć zdalne wystąpienie i stracić zaangażowanie słuchaczy na "home office"?

Czas czytania: 3 minuty

Jak robić prezentacje w formie online? W czasie LinkedIn Local Virtual, Kamil Kozieł, założyciel PrezART i niekwestionowany mistrz wystąpień publicznych podzielił się swoimi wskazówkami dotyczącymi udanych wystąpień w „trybie zdalnym”.

Online wcale nie musi być krócej. To nie jest tak, że ludzie nie mogą skupić uwagi na prezentacji online. Uczestnicy twoich spotkań nie mają nic przeciwko wartościowemu spędzaniu czasu.

 - Problem z prezentacjami online jest inny. One i w formie offline były złe – tłumaczył Kamil Kozieł w czasie swojej prezentacji.

Jakie są według niego największe błędy w prezentacjach online? Przede wszystkim jest nim generyczna narracja. Ciekawość odczuwamy wtedy, kiedy mamy lukę informację między tym co wiemy, a tego czego nie wiemy. Jesteśmy w stanie ją zaprojektować w naszej prezentacji. Niedopowiedzenia są istotne dla odbiorcy i pomagają utrzymać jego uwagę. Jakie jeszcze rady ma Kamil Kozieł tego dowiesz się, słuchając jego prezentacji z drugiej edycji LinkedIn Local Virtual.

 

 

Jeśli chcesz robić lepsze prezentację online, trzymaj się zasad Kamila Kozieła. Pamiętaj też, że:

 

O Autorze
Sharebee
Author: SharebeeEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Inne artykuły tego autora

Drukuj